Derby dla GieKSy!

26.07.2015
GKS Katowice po bardzo dobym meczu pokonał Rozwój 2-0 i awansował do kolejnej rundy rozgrywek o Puchar Polski.
Kiedy już w drugiej minucie Filip Burkhardt wpisał się na listę strzelców na trybunach dało się słyszeć, że takiego otwarcia sezonu nie było już przy Bukowej od bardzo dawna.
Spotkanie toczone w szybkim tempie zgodnie z przewidywaniami rozgrywane było pod dyktando GKS-u. Swoich szans oprócz strzelca pierwszej bramki szukali Mateusz Kamiński czy kilkukrotnie Grzegorz Goncerz.

Początek drugiej połowy należał do gości, czego efektem były próby zdobycia gola przez Wróbla bezpośrednio z akcji, ale i z rzutu wolnego.
GKS nie dał się jednak zepchnąć do defensywy i około 60 minuty podkręcił tempo.
Na bramkę Solińskiego uderzali Grzegorz Goncerz, Povilas Leimonas czy Filip Burkhardt. Gości ratowała nawet poprzeczka po strzale Pietrzaka.
Druga bramka, która przez długi czas wisiała w powietrzu stała się faktem tuż po wejściu na boisko Krzysztofa Wołkowicza, który w swoim pierwszym kontakcie z piłką po strzale Goncerza pewnym strzałem pokonał bramkarza Rozwoju.

Warto nadmienić, że katowickie derby przyciągnęły na trybuny kilka tysięcy fanów, a podczas meczu panowała znakomita atmosfera.
W kolejnej rundzie GieKSie przyjdzie zmierzyć się już 12 sierpnia w Suwałkach z miejscowymi Wigrami.
autor: Marcin Gruszczyński