Co za emocje! Zwycięski powrót Polaków na Stadion Śląski

27.03.2018
Prawie 10 lat musieliśmy czekać na zwycięstwo reprezentacji Polski na Stadionie Śląskim! "Biało-czerwoni" zafundowali kibicom rollercoaster emocji. Na kilka minut przed końcem prowadzili dwoma bramkami, ale Koreańczycy zdołali doprowadzić do wyrównania. W doliczonym czasie gry świetną bramkę zdobył jednak Piotr Zieliński.
Norbert Barczyk/Press Focus
W wyjściowym składzie reprezentacji Polski znalazło się dwóch zawodników z naszego regionu - Łukasz Piszczek i Kamil Glik, którzy zagrali na środku defensywy. Po raz kolejny selekcjoner Adam Nawałka zdecydował się na grę z trójką środkowych obrońców i po raz pierwszy odkąd testowane jest to ustawienie udało się wygrać. Pierwszą bramkę dla Polaków zdobył Robert Lewandowski, który głową wykończył dobre dośrodkowanie Kamila Grosickiego. "Grosik" był dzisiaj w dobrej formie - to on podwyższył prowadzenie po zagraniu Krzysztofa Mączyńskiego.

Od początku drugiej połowy bronił zabrzanin Łukasz Skorupski, który miał dosyć dużo pracy w pierwszym kwadransie gry, jednak zdołał obronić wszystkie strzały rywali. Na niespełna pół godziny przed końcem na boisko wszedł - gorąco przywitany - Arkadiusz Milik. Na ostatnich kilka minut pojawił się zawodnik Górnika Zabrze Rafał Kurzawa, który zaliczył trzeci występ w narodowych barwach.

Chwilę po wejściu Kurzawy padł gol dla Koreańczyków - uderzeniem zza pola karnego tuż przy słupku Skorupskiego pokonał Chang-min Lee. Jakby tego było mało... chwilę później było już 2:2, a na listę strzelców wpisał się Hee-chan Hwang. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, świetnym strzałem zza pola karnego popisał się Piotr Zieliński, dzięki któremu powrót "Biało-czerwonych" na Stadion Śląski można uznać za udany!

Był to pierwszy mecz reprezentacji Polski na Stadionie Śląskim od 14 października 2009 roku, kiedy to "Biało-czerwoni" przegrali ze Słowacją 0:1. Poprzednie zwycięstwo Polaków w "Kotle Czarownic" miało miejsce 11 października 2008 roku. Wtedy w Chorzowie nasza kadra wygrała z Czechami 2:1.

Polska - Korea Południowa 3:2 (2:0)
1:0 - Lewandowski, 32'
2:0 - Grosicki, 45'
2:1 - Chang-min Lee, 85'
2:2 - Hee-chan Hwang, 87'
3:2 - Zieliński, 90'

Polska: Szczęsny (46' Skorupski) - Piszczek (46' Cionek), Glik (67' Kędziora), Pazdan - Jędrzejczyk, Romanczuk (61' Milik), Mączyński, Rybus (84' Kurzawa) - Zieliński, Grosicki - Lewandowski (46' Teodorczyk).

Widzów: 53 129.