Clearex - Red Devils 4-4. Obie strony zadowolone

03.05.2015
Dość nietypowy przebieg miało dzisiejsze spotkanie Clearexu oraz chojnickich „Diabłów” w ramach 22 kolejki Futsal Ekstraklasy. Ostatecznie oba zespoły podzieliły się punktami i zapewniły sobie tym samym utrzymanie w gronie najlepszych ekip w Polsce.
Clearex Chorzów
Do przerwy, pomimo nieśmiałych prób z obydwu stron, nie zobaczyliśmy przy Dąbrowskiego żadnych goli. Zaraz po zmianie stron do zmasowanego ataku ruszyli goście i na efekty nie musieliśmy zbyt długo czekać.

Pomiędzy 23, a 27 minutą konfrontacji bramkarz Clearexu trzykrotnie wyciągał piłkę z siatki, a ze skutecznych uderzeń cieszyli się kolejno Tomasz Kriezel, Dmytro Kharczenko oraz Mariusz Kaźmierczak.

Przy stanie 0-3 dla gości obudzili się wreszcie chorzowianie, którzy za sprawą Konrada Podobińskiego zniwelowali różnicę w bramkach do zaledwie jednego trafienia. Wówczas ponownie dał o sobie znać Kriezel i mieliśmy wynik 2-4 dla Red Devils.

Kontaktowego gola zdobył w 37 minucie Tomasz Rabczak, dzięki czemu podopieczni trenera Ulfika poczuli, że wciąż mają jeszcze szanse na odrobienie strat.
I rzeczywiście – w ostatniej minucie spotkania doświadczony Mirosław Miozga uratował cenny remis dla swojego zespołu, a wobec porażki rudzkiej Gwiazdy z Wisłą-Krakbet, to właśnie rudzianie, a nie chojniczanie, zagrają w barażach o utrzymanie w Futsal Ekstraklasie.
źródło: SportSlaski.pl/futsalekstraklasa.pl