Clearex górą w "chorzowskich" derbach

22.01.2016
Piątek dla kibiców Ruchu Chorzów obfitował w wiele wydarzeń. Najpierw Niebiescy sfinalizowali transfery, o których mówiło się już od kilku dni, a wieczorem fani mogli nowych piłkarzy zobaczyć już w akcji. I to na hali, w meczu jubileuszowym, z okazji 20-lecia Clearexu Chorzów.
ruchchorzow.com.pl
Spotkanie zaplanowane było już od jakiegoś czasu i miało wyjątkowo odświętny charakter. Z okazji 20-lecia Clearexu na mecz przybyli niemal wszyscy futsaliści, którzy przyczynili się do pięciu tytułów mistrzowskich dla chorzowskiej ekipy. Kibice więc mogli sobie przypomnieć nie tak odległe czasy, kiedy to Clearex dominował w lidze. Wszyscy wyróżnieni zostali odznaczeni dodatkowo pamiątkowymi medalami.

W samym meczu już miejsca na sentymenty nie było. Od początku lepiej na parkiecie czuli się futsalowcy. Piłkarze Ruchu potrzebowali trochę czasu, by przyzwyczaić się do gry na parkiecie. Po pierwszej połowie prowadził Clearex 8:2, a po dwie bramki dla ekipy futsalowej zdobyli Mikołaj Zastawnik i Daniel Wojtyna. Dla Ruchu bramki zdobywali: Marek Zieńczuk i Mariusz Stępiński.

W drugiej połowie piłkarze Ruchu radzili już sobie lepiej. - Drugą połowę wygraliśmy - uśmiechał się po meczu Waldemar Fornalik. Ostatecznie całe spotkanie zakończyło się wynikiem 12:8 dla Clearexu, a kolejne bramki dla zwycięzców zdobywali Tomasz Golly i Bartosz Siadul (po dwie), zaś dla pokonanych Łukasz Siedlik (dwie), Michał Koj, Stępiński, Michał Efir i Łukasz Hanzel.