Borussia w finale. Ograli Bayern i to w Monachium!

27.04.2017
Łukasz Piszczek może zakończyć sezon z trofeum. Borussia Dortmund ograła w półfinale Pucharu Niemiec z Bayernem Monachium i zagra w finale.
Norbert Barczyk/Press Focus
Do przerwy nic nie zapowiadało, by Bayern miał mieć kłopoty - po 45 minutach gospodarze prowadzili 2:1, a gdyby swoje bardzo dobre sytuacje wykorzystali Robert Lewandowski czy Arjen Robben, byłoby po meczu. Ekipa z Dortmundu po przerwie zdołała przetrwać, a następnie strzelić dwie bramki, które dały zwycięstwo w prestiżowym spotkaniu i awans do finału, w którym - 27 maja w Berlinie - zmierzy się z Eintrachtem Frankfurt. Łukasz Piszczek grał od początku, w 80. minucie zmienił go Christian Pulisić.

Półfinał krajowego pucharu rozgrywano też we Francji. Tutaj również, w Paryżu, spotkały się dwie czołowe drużyny - Paris Saint-Germain i AS Monaco. Goście przyjechali mocno rezerwowym składem, bez np. Kamila Glika. Nie jest więc zaskoczeniem, że paryżanie wygrali bardzo wysoko, aż 5:0. Lider Ligue 1 ma jednak jeszcze co wygrać w tym sezonie...

Bayern Monachium - Borussia Dortmund 2:3 (2:1)
0:1 - Reus, 19'
1:1 - Martinez, 28'
2:1 - Hummels, 41'
2:2 - Aubameyang, 69'
2:3 - Dembele, 73'
Łukasz Piszczek: grał 79 minut

Paris SG - AS Monaco 5:0 (2:0)