BKS Aluprof - PGNiG Nafta 3-0. Krok do piątego miejsca

19.04.2015
Siatkarki BKS Aluprof wykonały w stu procentach zadanie na niedzielny wieczór. Ograły pewnie bez straty seta zespół z Piły i pozostają w grze o lokaty 5-8 w ORLEN Lidze.
Łukasz Sobala/Press Focus
Wydarzenie
8 bloków jednej zawodniczki zdarza się bardzo rzadko w jakimkolwiek spotkaniu. A tak skutecznie ataki pilanek zatrzymywała dziś Małgorzata Lis. Bielszczanki w elemencie bloku wypadły znakomicie, notując 14 punktów.

Bohaterka
Heike Beier. Przyjmująca BKS Aluprof stanęła na wysokości zadania i w najważniejszych momentach meczu robiła swoje. Zdobyła łącznie 14 punktów w ataku, imponowała pewnym przyjęciem zagrywki na wysokim poziomie procentowym.

Plusy i minusy
+ Ekipa z Piły zaprezentowała się przyzwoicie. Od gospodyń zanotowała więcej asów serwisowych, były w stanie również toczyć zacięty bój punktowy w ataku.

+ Trener Leszek Rus dał w niedzielę pograć nominalnym rezerwowym. Od początku wystąpiła Dorota Wilk, swoje momenty gry miały także Sylwia Pelc, Karolina Piśla i Kornelia Moskwa.

+ MVP meczu wybrana została libero bielszczanek, Mariola Wojtowicz, która tradycyjnie trzymała wysoki poziom w przyjęciu i grze obronnej.

+ BKS Aluprof, po czwartej w sezonie wygranej nad PGNiG Naftą, zagra o miejsca 5-8. Przeciwnikiem będzie prawdopodobnie zespół z Legionowa.

- Przyjezdne do Bielska-Białej zawitały tylko w 10-osobowym składzie. Trener miał więc ograniczone pole manewru.

- Zarówno w drugim, jak i trzecim secie miejscowym przytrafiły się fatalne serie, które pozwalały pilankom niwelować straty sięgające 6 punktów.