Bij lidera!

19.08.2017
Tyski GKS w dzisiejszym meczu zmierzy się z zespołem, który po 3 kolejkach jest dośc niespodziewanym liderem tabeli Nice 1 ligi.
Bardzo ciekawie zapowiada się dzisiejsze spotkanie GKS Tychy z Bytovią Bytów. Oba zespoły na początku rozgrywek są w dobrej dyspozycji, a to zwiastuje nam mecz na wysokim poziomie. Zespół z Pomorza po 3 kolejkach był liderem rozgrywek z kompletem zwycięstw na koncie. Piłkarze Adriana Stawskiego pokonali Stomil Olsztyn, Podbeskidzie Bielsko Biała oraz Ruch Chorzów, zdobywając w tych spotkaniach 7 bramek, tracąc tylko 2. Ponadto Bytovia w Pucharze Polski sensacyjnie wyeliminowała Lechię Gdańsk.

Tyszanie wygrali dwa pierwsze mecze, natomiast w poprzedniej kolejce przegrali w Głogowie z Chrobrym 1:0. Gra piłkarzy Jurija Szatałowa nie była zła i przy odrobinie szczęścia Trójkolorowi mogli pokusić się o punkty w tym spotkaniu.

Tym większa jest motywacja zawodników GKS-u by zrehabilitować się za tę porażkę. "To był typowy mecz na remis lub jednobramkowe zwycięstwo. Polegliśmy, choć nie powinniśmy, zdarzył nam się prosty błąd przy bramce, sami swoich sytuacji nie wykorzystaliśmy. Sporo pracowaliśmy nad wyeliminowaniem błędów i jesteśmy zdeterminowani, by lidera u nas odpowiednio ugościć" - mówił II trener GKS-u Dietmar Brehmer.

W poprzednim sezonie mecze GKS-u z Bytovią były bardzo wyrównane. W obydwu spotkaniach tyszanie bramki na wagę punktów zdobywali w końcówkach spotkań. W Bytowie w 85 minucie na 1:1 trafił Łukasz Grzeszczyk, natomiast w Tychach gola decydującego o wygranej tyskiego zespołu w 84 minucie zdobył Mateusz Grzybek.

Tym bardziej spodziewamy się, że dzisiejsze spotkanie dostarczy nam wielu emocji i będzie stało na wysokim poziomie.