Big Star wygrywa z Kaliszem

05.09.2008
Spotkanie na turnieju towarzyskim w Katowicach dwóch I-ligowych drużyn zakończyło się wysokim zwycięstwem Big Stara. Potwierdziły się tym samym wysokie aspiracje tyszan, co do zajęcia wysokiej lokaty w rozgrywkach ligowych.
Po dość wyrównanym początku (6-6 w 3 min. spotkania) drużyna Big Stara po skutecznych rzutach Kuliga i Frankowskiego (trzy celne rzuty za 3 punkty) osiągnęła przewagę. Wynik brzmiał wówczas 15-6 i trener drużyny AZS-u postanowił wziąść czas. Na nic zdały się jednak jego wskazówki, skuteczna gra i walka pod tablicami tyszan spowodowały, że pierwsza kwarta zakończyła się ich prowadzeniem 23-10.

Druga kwarta rozpoczęła się od serii rzutów za 3 punkty z obydwóch stron. Dwie kolejne skuteczne akcje Poźniaka pozwoliły drużynie z Kalisza zbliżyć się do rywala na 9 pkt. Jednak już za chwilę po skutecznej kontrze w wykonaniu Bzdyry i skutecznym rzucie Pacochy, tyszanie ponownie zdecydowanie prowadzili (40-23).

Po przerwie napór Big Stara jeszcze się nasilił, a niezwykle efektowna akcja Mielczarka i dwa rzuty ze skrzydła Markiewicza zwiększyły przewagę do 25 pkt. W ekipie AZS-u tylko Dryjański starał się nawiązać walkę z rywalem. Trzecią kwartę zakończył skutecznym rzutem za 3 pkt Frankowski (33-56).

W czwartej części na parkiecie oglądaliśmy głównie zawodników rezerwowych, co pozwoliło drużynie z Kalisza zniwelować nieznacznie straty. Spotkanie zakończyło się rezultatem 48-66.

Głos trenerów
[b]Tomasz Służałek[/b] (trener Big Staru): Myślę, że pokzaliśmy się z dobrej strony i idziemy
w dobrym kierunku. Dzisiaj graliśmy szerokim składem, dlatego że chcieliśmy wszystkim
zawodnikom dać pograć.
[b]Marek Białoskórski [/b](trener AZS-u): Zawody praktycznie bez historii. Przegraliśmy walkę
fizyczną i praktycznie przegraliśmy też tablicę Skuteczność 45% z gry mówi sama za siebie,