Bez zwycięstwa

22.02.2016
Śląskie drużyny grające w Futsal Ekstraklasie w szesnastej kolejce były niemal zgodne: prócz Gwiazdy wszystkie pozostałe powiększyły swój dorobek o jeden punkt. Rudzianie natomiast przegrali na własnym terenie z FC Toruń.
Nbit Gliwice
Sytuacja Gwiazdy z każdym tygodniem jest coraz trudniejsza. Tym razem podopieczni Adama Krygera przegrali na własnym terenie z FC Toruń 1:3, a wszystkie bramki w tym spotkaniu padły w drugiej połowie. Honorowe trafienie dla rudzian w ostatnich sekundach meczu zaliczył Sławomir Pekala. Gwiazda nadal więc na ostatnim miejscu w tabeli, a pozostałe drużyny rudzianom uciekają, bo jednak swój dorobek powiększają.

Przedostatni AZS UŚ Katowice zremisował u siebie z KGHM Euromaster Chrobry Głogów 3:3. Katowiczanie opuszczali parkiet z uczuciem sporego niedosytu, bo na pięć minut przed końcem meczu prowadzili 3:1. Po końcowej syrenie więcej powodów do radości mieli jednak goście – katowiczanie nadal w strefie spadkowej. Mogą się pocieszać tym, że rywale plasujący się w tabeli bezpośrednio nad nimi również nie wygrywają i wszystko jest jeszcze możliwe.

Clearex zremisował w Chojnicach z miejscowym Red Devils również 3:3. Popularne „Czerwone Diabły” rozpoczęły sezon z „wysokiego C”, ale każdym kolejnym meczem spisują się coraz słabiej. U siebie są jednak chojniczanie bardzo groźni. Z Clearexem na początku drugiej połowy przegrywali 1:3, ale zdołali doprowadzić do wyrównania. Clearex nie przegrał trzeciego kolejnego spotkania, ale w dwóch ostatnich zdobył tylko dwa punkty i nadal bliżej chorzowianom do strefy spadkowej niż do czołówki.

Na pewno zadowoleni z łupu wyjazdowego mogą być kibice dwóch gliwickich ekip. Beniaminek Nbit zremisował z Rekordem Bielsko-Biała 2:2, chociaż na początku drugiej połowy gliwiczanie prowadzili różnicą dwóch goli. Gospodarze zdołali doprowadzić do wyrównania w ostatnich minutach meczu, gdy wycofali bramkarza. Podobny scenariusz miał mecz w Szczecinie. GAF Omega rywalizowała tam z miejscową Pogonią, która walczy z Rekordem o miejsce drugie w tabeli. Z przebiegu całego spotkania to gliwiczanie byli bliżsi wygranej, ale ostatecznie musieli zadowolić się podziałem punktów i remisem 3:3. Obie gliwickie ekipy nadal są w grze o czwarte miejsce gwarantujące rywalizacje o brązowe medale, zaś Rekord obecnie jest drugi. Ma jednak tyle samo punktów co trzecia Pogoń.