Astoria - GKS Tychy 74-71. Rywala dogonili, ale...

26.02.2015

Z nadzieją na korzystny wynik do Bydgoszczy udali się koszykarze tyskiego GKS-u. Wszak w tabeli znajdowali się nad rywalem. Po słabszej pierwszej połowie w drugiej rzucili się do odrabiania strat. Zabrakło niewiele.

gkstychy.info

Wydarzenie
Podopieczni Tomasza Jagiełki w mecz weszli źle, dwie pierwsze kwarty przegrali. W połowie trzeciej tracili do rywala 15 punktów (45:30). Od tego momentu stopniowo odrabiali straty. Na niespełna minutę przed końcem meczu objęli prowadzenie – 71:70. Gospodarze w ostatnich sekundach wykorzystali cztery rzutu wolne, goście nie trafili ani razu. Przy wyniku 74:71 dla Astorii, Piotr Hałas i Radosław Basiński próbowali doprowadzić do remisu, ale próby rzutów za trzy nie powiodły się.

MVP
Tomasz Prostak zdobył dla gospodarzy 28 punktów. Zanotował także po trzy zbiórki i asysty.

Ciekawostki:
- Najwięcej punktów dla GKS zdobył Marcin Dymała – 16. Co ciekawe wystąpił przeciwko swojej byłej drużynie. Po zakończeniu pierwszej części sezonu Bydgoszcz zamienił na Tychy.

- Koszykarze Astorii wyraźnie dominowali pod tablicami, zebrali 39 piłek. Goście tylko 23.